Anasayfa / Haber Arşivi / TUNCAY YOLDAŞIMIZA GÖNÜLLER DOLUSU SELAM

TUNCAY YOLDAŞIMIZA GÖNÜLLER DOLUSU SELAM

Tuncay Atmaca yoldaşımızı kaybettik. Yiğit ve özverili bir sosyalisti erken kaybetmenin acı ve üzüntüsü içerisindeyiz.

Hepimizin başı sağolsun! Tüm komünistlerin, özellikle Kürdistanlı komünistlerin başı sağolsun!

Sevgili yoldaşımızın değerli hayat arkadaşına ve ailesine sabırlar diliyoruz. Acımız ortak ve büyüktür.

Her ölüm sözün bittiği yerdir. Her ölüm erkendir.

Ölümün erken olduğu en çok da TUNCAY yoldaşımız için geçerlidir. O son günlerini hastalığının özelliği nedeniyle öleceğini bilerek yaşadı. Oysa O daha yapacaklarının çok olduğunu bilenlerdendi. O gelecek kuşaklara olan borcunu biliyordu. Bu ana nedenle erken öldüğünü bilerek aramızdan ayrıldı.

Son eylemini tekerlekli sandalye ile gitme azmi ve kararlılığı, Tuncay yoldaşımızın erken aramızdan ayrılışının bir simgesi gibidir.

Fakat Tuncay Atmaca’nın son anı, son söz anı değildir. Çünkü O, 1 Mayıs tarihine gelen ve idam kararı verilen duruşmada mahkeme heyetini “SİZLERİ 1 MAYIS ŞEHİTLERİ ADINA 1 DAKİKALIK SAYGI DURUŞUNA DAVET EDİYORUZ.”  Diyen Necati, Seyit, İbrahimlerin dava arkadaşıdır. O, Tariş direnişlerinden süzülüp gelmiştir. O, eylem ve sokak adamı olduğu kadar binlerce sayfa yazı yazmış birisidir. Teori ve politika üretiminde mücadelemize önemli katkıları sunmuştur.

İşte bu nedenlerledir ki, Tuncay Atmaca yoldaşımız aramızdan ayrılırken sözünü bitirmemiş ve kendisinden sonrakilere miras bırakmıştır.

Biz yoldaşlarına bu nedenlerle ağır görevlerde yüklemiştir. Onun bıraktığı yerden mücadelesini biz yoldaşları devralıp sürdüreceğiz.

Toprağı bol olsun. Umarız binbir türlü çiçeğe bundan böyle de can verir.

Tekrar hepimizin başı sağolsun.

Avrupa’dan tüm yoldaşları adına:

Münüre ve Kemal Bilget, Nergis Kablan, Hüseyin ve Nazire İşli, Hasan Özkan, Hüseyin Alataş, Zeynep ve Samet Erdoğdu, Ökkeş Kolusarı.

Bu habere de bakabilirsiniz.

BİTMEYEN YASIMIZ: 16 MART HALEPÇE KATLİAMI!

Suçumuz; insan olmak, Suçumuz; Kürt olmak, Kürdistanlı olmak, Suçumuz; ülkemizin parçalanmasına, statüsüz bırakılmamıza kayıtsız kalmamamız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir