Anasayfa / Haber Arşivi / TEĞMEN ALİ YOLDAŞIMIZ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

TEĞMEN ALİ YOLDAŞIMIZ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

11 Ağustos 1986’da Filistinli özgürlük savaşçılarıyla birlikte işgalci İsrail güçlerine karşı savaşırken, İsrail Siyonizminin avcı uçaklarının bombardımanı sonucu yaşamını ebedileştiren TEĞMEN ALİ yoldaşımızın aramızdan ayrılışının 33. yılında onu bir kez daha yoldaşça duygularla anarken mücadelesi önünde de saygıyla eğiliyoruz.

Filistinlilerce TEĞMEN ALİ olarak isimlendirilen ve asıl adı Cevat Saim ÇELEN olan yoldaşımız 1961 yılında Antalya Gazipaşa’da doğmuştur. Orta ve lise öğrenimini doğum yeri olan Gazipaşa’da tamamladıktan sonra Eğitim Enstitüsünden mezun olarak öğretmen olan Cevat Saim ÇELEN gerek ailesinin ilerici-devrimci olması gerekse de sınıf mücadelesinin en aktif dönemi içinde kendini bulması sonucu 1978 yılında THKO/MB saflarındaki yerini almıştır.

Gerek gençlik örgütlenmesinde sahip olduğu beceri ve kabiliyetinin vermiş olduğu aktiflik gerekse de öğretmen hareketi içindeki aktiflikten dolayı içinde bulunduğu koşulları giderek zorlaşan yoldaşımız 12 Eylül faşist askeri darbesiyle birlikte öğretmenlik mesleğinden alıkonulmuştur.

Haziran 1981’de yoldaş zorunlu koşullardan dolayı ve var olan askeri yeteneğini daha da geliştirmesi, Filistin halkıyla enternasyonalist dayanışma eyleminin pratikte uygulanması amacıyla parti tarafından Ortadoğu’ya gönderilmiştir. 1982’de kurulan Parti Eğitim Örgütü içerisinde yönetim kadrosunda görev almıştır. Filistin’de bulunduğu dönemde Lübnan halk savaşı içerisindeki gelişmeleri konu alan yazılarını Ali Aziz imzasıyla yazmıştır.

Enternasyonalist bilinç ve davranışı, göreve bağlılık, devrimci disipline gösterdiği özenden dolayı Filistinliler arasında da hatırı sayılır bir iz bırakan TKEP- KKP üyesi Cevat Saim ÇELEN yoldaşı biz de unutmadık/unutmayacağız.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

YAŞADIKLARI ACILARIN YASINI YAŞAYAMAYAN HALKIMIZ: BARZANİLER!

Günümüzde yaşayan Barzani ailesinin, Barzan bölgesi halkının gülen yüzlerinin arkasında onlarca, yüzlerce acılar gizlidir. Enfal katliamı, Halepçe katliamı, sürgünler, idamlar ve 7-85 yaş arası 8 bin Barzani erkeğinin diri diri toprağa gömülmesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir