Anasayfa / Haber Arşivi / TAKSİM’DEYİZ, TÜM MEYDANLARDAYIZ!

TAKSİM’DEYİZ, TÜM MEYDANLARDAYIZ!

 

Emekçilerin, gençliğin, kadınların Türk rejiminin otoritesine, neo-liberalizme, yolsuzluğuna karşı ayağa kalkışmasının 1. yılını geride bıraktık.

 

Demokratik, meşru protesto hakkı AKP hükümeti eliyle kana bulandı. Bir yıl içinde 15 canımız hayatlarının baharından devletin kullandığı şiddetle aramızdan ayrıldı.

İş cinayetleri AKP döneminde rutin bir hal aldı. Kölelik koşullarına mahkum ettirilen Soma kömür işletmelerinde resmi açıklamayla 301 işçi, yoksul emekçi katledildi.

Onun için itiraz ediyoruz.

Zulme karşı isyan hakkımızı kullanıyoruz.

31 Mayıs’ın yıl dönümünde Taksim başta olmak üzere bütün meydanlardan demokratik, meşru, barışçıl içerikli her türden protesto haktır.

Yolsuzluğa, vicdansızlığa hayır demek için devletten izin almaya gerek yoktur. Hiçbir kurumun, kişinin bu demokratik hak kullanımını devlet şiddetiyle engelleme yetkisi ve hakkı olmadığını hatırlatmak isteriz.

Bugün 31 Mayıs 2014 günü kapitalizmin vahşetini, Soma katliamını, direnişte yitirdiklerimizi, devletin terörünü, hükümetin baskıcı otoritesini meydanlarda, sokakta protesto edeceğiz.

Güvenlik bahanesiyle demokratik protesto etkinlikleri nedeniyle emekçilere, gençliğe, kadınlara karşı olası her türden engel ve şiddetin sorumlusu hükümet olacak.

Şimdiden uyarıyoruz. Demokratik, meşru hak kullanımına engel olmak suçtur.

Taksim başta bütün meydanlarda olacağız.

30-05-2014

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP)

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir