Anasayfa / Haber Arşivi / SURİYE’DE ÇOCUKLAR KATLEDİLDİ!
katliam

SURİYE’DE ÇOCUKLAR KATLEDİLDİ!

Şam’ın Doğu Guta Banliyösü’nde katliam yapıldı! 1000’in üzerinde çocuk ve yaşlının kimyasal silahlarla katledildiği belirtiliyor. Basına yansıyan çocuk katliamı fotoğrafları insanı insan olmaktan utandırıyor!

Katledilenler sivil savunmasız çocuk ve kadınlar olunca sayılar önemli de değil! Ha 10 ha 1000 insan katliam katliamdır, lanetlenmelidir. Lanetliyoruz! Dünyadaki belli başlı güç merkezlerinin bencil çıkarlarının esiri olarak tutum alamamalarını da lanetlemeliyiz!

Kimyasal silahlarla çocuk ve kadınları kim katletti? Esat rejimi mi yoksa ÖSO ve kanatları mı? Yine katledilenler sivil ve savunmasız çocuklar, kadın ve yaşlılar olunca kimin yaptığı da artık bir noktadan sonra önemini yitiriyor!

BAAS rejiminin sicili benzer katliamlarla zaten kirlidir, bu katliamı da yapmış olabilir. Arkasındaki İran ve Rusya gibi bölgesel ve küresel güç odaklarının da sicilleri Kürtler,  Çerkesler, Çeçenler gibi halklara karşı yaptıkları büyük katliamlarla kirli olup BAAS rejiminin katliamına göz yumabilir hatta teşvik edebilirler.

Muhalefet olarak ÖSO ve öldürdükleri insanların iç organlarını yiyecek kadar insanlıktan çıkan El Nusra, El Kaide gibi kanat yapıları da benzer bir katliamı yapabilir. Tam da Birleşmiş Milletler heyeti kimyasal silah kullanımı iddialarını araştırmak için Suriye’de iken “Esat güçleri kimyasal silah kullandı” dedirtmek için provokasyon amaçlı olarak halkı kimyasal silahlarla katledebilirler. Türkiye, S. Arabistan ve ABD, Fransa, İngiltere gibi arkasındaki güçlerin de geçmiş ve yakın tarihleri yine Kürdistan, Cezayir, Vietnam ve Mısır’da sivil halka yapılan kanlı katliamlarla zaten kirlidir.

Doğu ve Batılı güç merkezlerinin bölgesel ve küresel kirli çıkar hesaplarının ürünü olan kanlı hesaplaşmada ÇOCUKLAR, KADINLAR, YAŞLILAR ÖLÜYOR! Onları ilgilendirmiyor! Emperyalist efendiler ve bölgesel işbirlikçileri için, ölüler çoktandır matematiksel rakamlara indirgenmiş olup izledikleri bölge stratejisine hizmet edip etmediğiyle sınırlı olarak değerlendiriliyor! O kadar!

Kimyasal katliamı BAAS rejimi yaptıysa, bu Türkiye, ABD ve Fransa gibi AB ülkeleri ile destekledikleri muhalefetin stratejisine hizmet edecektir. Yok eğer muhalefet yaptıysa şoven, diktatör BAAS rejiminin ömrünü biraz daha uzatacak ve destekleyen ülkelerin bölge stratejilerini güçlendirilecektir! Acı ama gerçek budur!

Küremizde, emperyalizm ile birlikte tüm kötülüklerin kaynağı kapitalist düzen ortadan nihai olarak kaldırılmadan, emperyal ve bölgesel bencil çıkarlar peşinde daha halklar ve çocuklar katledilecektir.

Suriye halklarının başı sağolsun!

Suriyeli annelerin acılarını paylaşıyoruz.

Dün aynı acıyı daha derin ve çaplı yaşayan Halepçe’li Kürt annelerinin de devam eden acılarını paylaşıyoruz! (22-08-2013)

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP)

Bu habere de bakabilirsiniz.

12439449_1038941062840366_4773057987838945391_n-711x400

TÜRK DEVLETİNİN KÜRDİSTAN’IN DEMOGRAFİK YAPISINI DEĞİŞTİRME PLANINA KARŞI DURALIM!

*Savaştan kaçan göçmen kitlenin Türkiye ve Kürdistan’da ağırlanmasına karşı değiliz! *Fakat demografik yapının değiştirilmesi amacıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir