Anasayfa / Haber Arşivi / PARİS KATLİAMINI NEFRETLE KINIYORUZ!

PARİS KATLİAMINI NEFRETLE KINIYORUZ!

ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek: Bu katliam kimin tarafından ve hangi amaçla gerçekleştirilmiş olursa olsun lanetliyoruz, kınıyoruz.

Paris Kürdistan Enformasyon Bürosunda, PKK kurucularından Sakine Cansız ve KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez’in profesyonelce bir suikastla katledilmelerini, kimin tarafından ve hangi amaçla gerçekleştirilmiş olursa olsun öncelikle lanetliyoruz. Yoldaşlarına ve ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Öcalan ile MİT arasında Kürt meselesinin çözümüne dönük görüşmelerin yapıldığı, dahası söz konusu görüşmelerin taraflar üzerinden devam edeceğinin kamuoyuna açıklandığı bir süreçte Paris’te üç kadın siyasetçinin katledilmesi birçok açıdan manidardır, siyasi mesajlarla yüklüdür. Bu nedenle kim/kimlerin katliamın sorumlusu olduğu daha fazla önem kazanıyor.

Ortadoğu’da Suriye üzerindeki kamplaşmanın bölgesel ve küresel aktörler üzerinden derinleştiği, hatta tarafların giderek savaş pozisyonu almaya başladığı, Kürdistan parçalarının bu derinleşmenin merkezinde yer aldığı bir süreçte, PKK’nin silah bırakmasını da içeren görüşmelerin İmralı’da yapılıyor olmasından rahatsız olan her kim/kimler var ise, bu cinayette onlar potansiyel şüphelidirler. Türk gladyosu kadar süreçten rahatsız olan bölge devletlerinin de parmak izleri bu cinayette olabilir.

Katliam Paris merkezinde gerçekleştirilmiştir, Fransa hükümeti bu siyasi cinayeti zaman geçirmeden aydınlatmakla yükümlüdür. 10- 01- 2013

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

Bu habere de bakabilirsiniz.

HALKIMIZ, DOSTLARI VE YAKINLARI TAHİR ELÇİ’NİN MEZARI BAŞINDAYDI!

Halkımız, dostları, yakınları bugün Tahir Elçin’in mezarının başındaydılar. Elbet daha kalabalık olmalıydı ama onca baskıya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir