Anasayfa / Haber Arşivi / Pakistan’da Taliban çocuk katletti!

Pakistan’da Taliban çocuk katletti!

Çocuk ve sivil katliamını lanetliyoruz!

Tüm halklarımızı özelde de İslam inancında olan herkesi, Taliban’ın çocuk katliamını lanetlemeye çağırıyoruz!

Pakistan, Afganistan, Irak, Suriye ve Kürdistan’da Taliban, El Kaide ve IŞİD insanı insanlığından utandıran katliamlar, saldırılar geliştiriyor! Buna hayır diyelim!

Yaşları 12 ila 16 arasında değişen 132 çocuk, 10 öğretmen katlediliyor. Çatışmalarda Taliban militanlarının yanı sıra 3 askerin de öldüğü belirtiliyor.

Öncelikle “insanım” diyen herkes, tekbir getirerek çocuk katleden bu canileri lanetlemelidir.

Taliban’ın katliam gerekçesi katliam kadar insanın kanını donduran bir gerekçedir. Taliban sözcüsü, “çocuk katliamının sorumluğunu üstlenirken şu söylediklerine bakın;

“Ordunun Kuzey Veziristan’da düzenlediği operasyonlarda ölen Taliban savaşçıları, eşleri ve ailelerinin intikamını aldık” “Sevdikleriniz öldürüldüğünde ne kadar korkunç olduğunun acısını hissetsinler diye bunu yapıyoruz” demek ya da “kız erkek karma eğitim yapılıyor”  gerekçeleriyle askerin kendisi yerine çocuklarını hedef almak alçakça bir eylemdir, lanetlenmeli.

Pakistan ordusunun icraatları asla savunulamaz ancak Ordu’dan hesap sormak adına çocuk ve eşleri gibi sivil ve çocuklara yönelmek, ne savaş hukukuna sığar ne de insani değerlere!

Pakistan Ordusunu askeri olarak hedef alıyorsan alabilirsin, çocuğunun, eşinin günahı nedir? Askerin çocukları, eşleri askerin günahlarının sorumlusu görmek ilkelliği de ne? Katliam sırasında yaralı olan ve “beni yeniden vurmasını bekliyordum, tüm vücudum titriyordu. Ölümü çok yakından gördüm ve bana yaklaşan siyah botları asla unutmayacağım, bana yaklaşan ölüm gibiydi” diyen çocuğun hesabını kim nasıl verecek?

Hangi gerekçeyle olursa olsun tekbir getirerek çocuk katletmek, öyle ki çocukları tek tek başlarından kurşunlamak, hatta öğretmenlerini çocukların göz önünde diri diri yakmak, alçakça bir eylemdir kabul edilemez, lanetlenmelidir! 18 – 12 – 2014

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 Genel Başkanı

Bu habere de bakabilirsiniz.

HALKIMIZ, DOSTLARI VE YAKINLARI TAHİR ELÇİ’NİN MEZARI BAŞINDAYDI!

Halkımız, dostları, yakınları bugün Tahir Elçin’in mezarının başındaydılar. Elbet daha kalabalık olmalıydı ama onca baskıya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir