Anasayfa / Haber Arşivi / MECLİSTE KÜRDE KARŞI “KUTSAL” IRKÇI İTTİFAK SAHNEDE!

MECLİSTE KÜRDE KARŞI “KUTSAL” IRKÇI İTTİFAK SAHNEDE!

Dokunulmazlık teklifi 376 oyla TBMM’den geçti. Şu ana kadar dosyası olan vekile dokunulacak! Hırsızlık, yolsuzluk, dolandırıcılık ve rüşvetten dosyası olanlara mı dokunulacak? Hayır! Söz ve pratiği yani özgürlük ve demokrasi mücadelesi nedeniyle dosyası olana dokunulacak! Yani halkımızın temsilcilerine, HDP’li vekillere dokunulacak! Sözde, dosyası olan herkese dokunulacak ama biliyor ve göreceğiz ki fiiliyatta Kürt vekile dokunulacak!

AKP artı MHP ittifakı ve CHP’lilerin desteğiyle dokunulmazlıklar kalktı. Bir kez daha Türk sistem partileri Kürt/Kürdistan meselesinde “Kutsal” ittifak kurdular.  Kürde karşı “Kutsal” ittifak!

Türk Meclisi, AKP ve özelde de Erdoğan böylece yeni bir güç gösterisine giriştiler! Kime karşı? Kürt vekile, halkımıza karşı! Zaten yeni AKP başkanı ve başbakan adayı olarak Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da yaptığı ilk açıklaması da halkımıza karşı sürdürülen savaşın ağırlaştırılacağının mesajlarıyla yüklüydü!

Yargılayan, yargılanabilmelidir!

Türk devlet ve hükümet yetkilileri oyunu açık oynuyorlar. Asıl yargılanması gerekenler Roboski, Cizre, Sur, Nusaybin’de halkımıza yaşatılan dehşetin sorumlularıyken; asıl yargılanması gereken aylardan beri kendi savaş hukukuna bile uymayanlar iken;  asıl yargılanması gerekenler dolandırıcı, hırsız, rüşvet alan iken… Bunların hiçbiri yargılanmayacaktır. Bunlar yerine halkının özgürlük taleplerini dile getirip propaganda edenler yargılanacaksa, buna karşı en geniş ulusal demokratik, devrimci ittifakla direnilmelidir!

Kürt vekile dokunarak siyaseten yargılamaya kalkanları; halkımız, halklarımız ve dünya kamuoyu nezdinde yargılanır hale getirmelidir, getirebilmeliyiz.  Bu yapılabildiği oranda sokakların sivil siyaset dinamiği de yeniden canlanıp güçlenecektir.  20.05.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir