Anasayfa / Haber Arşivi / KURTULUŞUNUZ KENDİ ELLERİNİZDEDİR!

KURTULUŞUNUZ KENDİ ELLERİNİZDEDİR!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kutlu olsun!

Kapitalist erkek egemen sistemce; emeği, kimliği, bedeni üzerinden kadınlarımızın denetim altına alınmasına dur demenin zamanıdır!

Bu zaman tek bir güne sığdırılamaz, kadınları her günü 25 Kasım bilinciyle sokaklara, alanlara çağırıyoruz!

AKP iktidarıyla birlikte kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cezasızlığın arttığı bir süreçte İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmaması hatta sözleşmeden geri çekilmek istenmesi açıkça ikiyüzlülüğün ifadesidir. Her fırsatta kadını kutsayan, değer verdiklerini söyleyen eril siyasi iktidarın, Türkiye Düşünce Platformu adlı tarikatçı kuruluşun sunduğu rapor doğrultusunda İstanbul Sözleşmesi’nden cayma çabaları ortaya çıktı.

AKP’nin, kadına yönelik şiddetin önlenmesini konu alan ve Türkiye açısından hukuki bağlayıcılığı olan İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçme hamlesi kadınlara yapılanı reva görmesinden başka bir şey değildir. Kadınların pandemi de bahane edilerek cinsiyet eşitsizliğinin ve şiddetin gün geçtikçe derinleştirilmesine sessiz kalmayacaklardır.

KKP olarak; ayrımcılığın ve cinsiyet eşitsizliğine son verilmesi, yeni bir dünyanın yaratılması adına kadınların yanındayız. Sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edeceğiz, ediyoruz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

1 KASIM DÜNYA KOBANÊ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Kobanê halkının 134 günlük tarihi direnişle IŞİD ve sömürgeci destekçilerini yenilgiye uğratması işgalcilerin yenilgisinde dönüm noktasıdır! Ve Rojava’da bu gün elde edilen statünün Kobanê’de ortaya konulan direnişle yol alındığı açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir