Anasayfa / Haber Arşivi / KÜRT SİYASAL PARTİLERİNDE, YEREL SEÇİMLERDE ORTAKLAŞMA ARAYIŞI SÜRÜYOR!

KÜRT SİYASAL PARTİLERİNDE, YEREL SEÇİMLERDE ORTAKLAŞMA ARAYIŞI SÜRÜYOR!

20.10.2018 tarihinde Diyarbakır’da HDP Eş Başkanlarının daveti üzerine bir araya gelen; Hareketa Azadî, PDK-T, ÖSP, PDK-B, İnsan ve Özgürlük Partisi, HDP temsilcileri üç-dört saat süren siyasal gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunup, karşılıklı birbirini dinlediler.

Tartışmalar ve görüş alışverişi esas olarak yaklaşan Yerel Seçimlerde “ne yapabiliriz, nasıl ortaklaşabiliriz, nasıl birlikte halkımızın iradesine başvurabiliriz” soruları etrafında yoğunlaştı.

Özellikle yaklaşan yerel seçimlerde halklarımızın iradesini şimdiden ipotek altına almak isteyen “beğenmezsek yine kayyum atarız” basıncına karşı halkımıza güven verecek ortak duruşu geliştirmenin önemi herkesçe dile getirildi.

Partilerimiz alışverişinin ardından, bir hafta sonra tek gündem “Yerel Seçimler” ile ilgili toplanmak ve katılmayan partilerimizin de katılmaları için birlikte çaba harcanması üzerinde anlaştılar. 20.10.2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi 

Bu habere de bakabilirsiniz.

BİTMEYEN YASIMIZ: 16 MART HALEPÇE KATLİAMI!

Suçumuz; insan olmak, Suçumuz; Kürt olmak, Kürdistanlı olmak, Suçumuz; ülkemizin parçalanmasına, statüsüz bırakılmamıza kayıtsız kalmamamız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir