Anasayfa / Haber Arşivi / Kürdistan Siyaseti, Dünyaya Çatışma Değil İttifak Mesajını Vermeli!
ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek

Kürdistan Siyaseti, Dünyaya Çatışma Değil İttifak Mesajını Vermeli!

Doğu ile Güney Kürdistan sınırındaki Kelaşin bölgesinde PKK ile PDK-İ arasında yaşanan çatışma kabul edilemez!  “Silahlar sustu”, “PKK ile KDP – İ arasında geçici uzlaşmaya varıldı” haberleri “askeri güç yığınağı yapılıyor” haberleri eşliğinde geliyor.

Kürdistan’ın dört parçasında Kürt halkı lehine büyük fırsatların doğduğu, Güney’in bağımsızlık desteği arayışında olduğu, Doğu Kürdistan’da halkımızın Ferinaz Xosrawani’nin katli üzerinden ayağa kalktığı, Rojava ve Güney Kürdistan üzerinden IŞİD ve bölge devletlerinin işgal tehdidinin devam ettiği koşullarda; Kürdistanlı parti ve örgütler arası silahlı çatışma kabul edilemez.

Bu bakışla tarafları, Kürdistan’ın genel ulusal çıkarlarını merkeze alıp parti ve örgütlerin çıkarlarını genele tabi kılarak aralarındaki sorunlarını çözmeye çağırıyoruz.  Bu amaçla PKK ve KDP-İ’yi, ilk adım olarak silahların susması ve “provokasyon”, “ihanet” gibi kavramlarla birbirilerini tarif etmekten uzak durmaya çağırıyoruz.

Kürdistan halkını, halklarını sağduyu sahibi kamuoyunu, silahlı şiddet adımı karşısında tutum alıp teşhir etmeye çağırıyoruz.

“Kürdistan ülke olarak hiçbir parti veya örgütün özel mülkiyetinde olmayıp tüm Kürdistanlılarındır, herkese yeter. Önce onu birlikte özgürleştirelim” bilinciyle ulusal demokratik parti ve örgütlerimizi sorumlu davranmaya çağırıyoruz. Unutmayalım ki Kürdistanlı partiler arası çatışma işgalci devletlere yarayacaktır. İran rejiminin şimdiden söz konusu alana Pasdaran, Besiç gibi askeri güç yığınağı yaptığı ve karakollarını alarm halinde beklettiği görülüyor. Bu durumda Kürdistanlı savaşçılar silahlarını düşmana, işgalci devletlere çevirmeli, birbirilerine değil. 25-05-2015

 

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir