Anasayfa / Haber Arşivi / KÜRDİSTAN GAZETECİLİĞİNİN 118.YILINI KUTLUYORUZ

KÜRDİSTAN GAZETECİLİĞİNİN 118.YILINI KUTLUYORUZ

Bugün 22 Nisan Kürdistan gazeteciliğinin 118. yıldönümü!

Kürdistan gazeteciliğinin bugüne gelmesinde emeği geçen ve bedel ödeyen herkesin emek ve çabaları için sonsuz teşekkürler!

Arkada bırakılan 118 yılda, gerek Kürdistan’da basının gelişmesi, gerek gerçeklerin halkımıza ulaştırılması ve önemlisi ağır baskılar altındaki Kürt dili ve kültürünün gelişmesi için mücadele eden, yaşamını yitiren, ağır baskılar gören herkesi minnetle anıyoruz, anacağız!

Yurtdışında ve yurt içinde 22 Nisan 1898 yılından bu yana büyük imkânsızlıklar içerisinde ve çok ağır baskı koşullarında Kürt gazeteciliğini canları pahasına omuzlayan basın emekçilerinin emekleri ve anıları önünde saygıyla eğiliyoruz! Kürdistan’da gazeteciliği, bugünde ağır savaş koşullarında çalışmak zorunda kalıyorlar!

Kürdistan gazeteciliğinin 118. Yılında; ülkemizde ve bölgede halen gazeteciler tutuklanıyor, halen Kürt gazeteciliği özgür değil, halen akademisyenler ve öğrenciler düşüncelerini ifade ettikleri için cezaevlerine konuluyor! Basın ve düşünce özgürlüğü adına tüm bunlar durum utanç vericidir, kınıyoruz.

Onca baskı ve yasaklara rağmen Kürdistan gazeteciliği bugüne geldiyse, bundan böyle de yoluna devam edecektir

Bu habere de bakabilirsiniz.

HALKIMIZ, DOSTLARI VE YAKINLARI TAHİR ELÇİ’NİN MEZARI BAŞINDAYDI!

Halkımız, dostları, yakınları bugün Tahir Elçin’in mezarının başındaydılar. Elbet daha kalabalık olmalıydı ama onca baskıya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir