Anasayfa / Haber Arşivi / KÜRDİSTAN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU 3. YILINDA!

KÜRDİSTAN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU 3. YILINDA!

Kürdistan Bağımsızlık Referandumu’nun kabulünün 3’ncü yıldönümünü ilk günkü coşkuyla kutluyoruz. Büyük bir katılımla 25 Eylül 2017 günü kendi geleceklerinin belirlenmesinde irade gösteren Kürdistan halklarını bir kez daha selamlıyoruz.

Kürdistanlıların bağımsızlığına karşı çıkanların bütün olumsuzlukları ve tehditleri pahasına 25 Eylül 2017’de yapılan bağımsızlık referandumunda Kürdistan halkının yüzde 92,73’ü “Evet” oyu kullanmıştı. Bugünde meşru görüp arkasında durduğumuz, desteklediğimiz sonuçları hala sindiremeyenleri ise lanetliyoruz.

Kürdistanlıların giderek bütün alanlarda kendi geleceklerini belirleme konusunda karar almaları ve kararı uygulamaları ile birlik yönünde çabaları artık kesintisiz olarak devam edecektir. Bu ilerlemeye yeni işgal ve DAİŞ artığı hamlelerle engel olunamayacağı artık bilinmelidir.

Kürdistan’ın geleceği üzerinde hala belirleyici olduğunu sanan bölge sömürgeci güçleri sağduyulu, kabul edilir politikalarla hareket etmeye çağırıyoruz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

ÖLÜMSÜZLEŞEN YILMAZ GÜNEY’İ HALKIMIZ UNUTMAYACAKTIR!

Senarist, yönetmen, oyuncu ve yazarlığı ile tüm Kürdistanlıların ve yoksul emekçilerin gönlünde taht kuran Yılmaz Güney’i çok genç yaşında, 47 yaşında bu gün yitirdik. 9 Eylül 1984 yılında mide kanserinden yaşama yenik düşen Yılmaz Güney’in anısı ve devrimci mücadelesi önünde eğilerek bir kez daha saygıyla anıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir