Anasayfa / Haber Arşivi / Kobanê Kent Merkezi, IŞİD İşgalinden Kurtarıldı!

Kobanê Kent Merkezi, IŞİD İşgalinden Kurtarıldı!

Eylül ayından beri IŞİD işgali altında bulunan ve halkımıza, halklarımıza büyük acılar yaşatan, daha da önemlisi genci, yaşlısı, kadını ile büyük can kayıplarına mal olan Kobanê kent merkezindeki işgal kırıldı.

YPG direnişçilerinin, onlarla dayanışmaya giden Peşmerge’nin ve önemlisi dört parçasıyla Kürdistan halkının/halklarının zaferini selamlıyoruz! İşgalin kırılmasında savaşan, mücadele eden, dayanışmada bulunan herkese teşekkürler!

Kürt savaşçıları, Kürt halkı; haklı ve onurlu bir savaşı yürütüyordu. Kürt savaşçıları ülkesi, halkı, halkları, maddi ve manevi değerleri için, bölge düzeyinde özgürlük ve insanlık için savaşırken; IŞİD terör örgütü, Kürdistan’ın Güney ve Batı parçalarında yeni bir işgalci güç olarak saldırıyordu, haksızdı yenilmeye mahkûmdu, mahkûmdur! 

Kobanê kent merkezinde IŞİD çetelerine karşı kazanılan zafer tüm Kürdistan halkına büyük bir moral kaynağı olacaktır. Kürt halkı bulunduğu her yerde sokaklara çıkarak bunu kutlamıştır.

Kobanê kent merkezinde Kürt savaşçılar bugünden itibaren artık hakim ama Kobanê’nin çevresi halen IŞİD işgali altında olması nedeniyle kuşatma kırılmış değil. Umuyor ve inanıyoruz ki bugün kent merkezinde sağlanan zafer yarın kentin kırsalındaki kuşatmanın kırılmasında da gerçekleşecek. 26-01-2015

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir