Anasayfa / Haber Arşivi / İNSAN HAKLARI HAFTASI KUTLU OLSUN!

İNSAN HAKLARI HAFTASI KUTLU OLSUN!

İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nin kabul edilişinin 72. yılında insanlık bir bütün olarak hala yerlerde süründürülmekte, acı ve eziyet çekmekte!

İnsanın insan tarafından zulme, hak gaspına ve eziyete uğramaması adına 10 Aralık’ın İnsan Hakları Günü olarak 1948 yılında kabul edilişinden bu yana hiçbir şey değişmeden devam etmektedir. Sömürgecilik doludizgin devam ettirilerek Kürt halkının varlığı ve dili inkâr edilerek ırkçılık sürdürülmektedir.

Bu bildirinin altına imza atanların ikiyüzlülüğü ağır pandemi döneminde bir kez daha açığa çıktı. “bütün insanlar haklar yönünde eşittir” denilen bu bildirinin ruhuna aykırı davranan siyasi iktidar, işçi-emekçiler başta olmak üzere halkı, esnafı salgın hastalığın insafına terk etmiştir.

Aklına estiği gibi ülkeyi yöneten siyasi iktidarın kendi burjuva hukukunu ve yasalarını bile tanımaktan uzaklar. Siyasi muhaliflerini rehine tutarak, terörist ilan ederek, mafyatik güçlerden medet umarak hukuku ayak altı etmekten çekinmemekteler.

Ama her şeye rağmen biat etmeyeceğiz, susmayacağız!

Mevcut ceberut yönetimin bütün saldırılarına, baskılarına rağmen! İnsan Hakları Haftası Kutlu Olsun!

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!

1937 yılının 15 Kasım gecesinde idam edilerek katledilen Dersim hareketinin 81 yaşındaki lideri Seyid Rıza ve 7 yoldaşlarını saygıyla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir