Anasayfa / Haber Arşivi / HURÎ YOLDAŞ, 45 YILLIK KAVGAMIZIN NEFERİYDİ!

HURÎ YOLDAŞ, 45 YILLIK KAVGAMIZIN NEFERİYDİ!

01.07.1931-25.06.2020!

Hûrî yoldaşımızı bugün kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz!

Başta Ökkeş-Sadık-Veyis-Zeynep-Ali-Fatma-Zeynel-Kazım… olmak üzere tüm Kolusarı ailesinin ve TKEP ile KKP’lilerin başı sağ olsun. Onu unutmayacağız.

Vefatı kadar bize acı veren kendisini son yolculuğuna uğurlamaya Onun birçok yoldaşı Koronavirüs nedeniyle katılamayacak olmasıdır.

Hûrî yoldaş 1974’den beri yani THKO-MB (Emeğin Birliği), TKEP ve KKP süreci boyunca daima mücadelemizin bir parçası olmuştur. Nefesini verdiği son ana kadar da siyasetten kopmadı yoldaşlarla görüşür siyasi gelişmeleri ayrıntılı sorar ve takip ederdi.

Hûrî yoldaşın diğer bir özelliği O emekçi-üretici bir köylü idi.  Yaşı 10 civarındayken önce annesini bir hafta sonra babasını kaybetti, 2 kardeşiyle birlikte akrabaları tarafından büyütüldü. Ayakları üzerinde durur durmaz nefesini verdiği son ana kadar daima bağda, tarlada, bahçede çalıştı üretti.

Seni unutmayacağız Hûrî yoldaş.

Seni Kürt halkının büyük medeniyetlerinden birinin yaratıcısı olan Hûrîlerin yanına gönderiyoruz. Güle güle yoldaş…

25.06.2020

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

PARAMAZ VE YOLDAŞLARINI 105. YILINDA DA ANIYORUZ!

15 Haziran 1915 tarihinde idam edilen 20 Ermeni devrimciyi saygıyla anıyoruz! Ölümsüzleşme anlarının 105. yılında; "Yaşasın Sosyalizm, Yaşasın Ermenistan" diye yüce ideallerini haykıran ve ölüme meydan okuyarak yürüyen Paramaz ve 19 yoldaşın anıları ve mücadelelerinin önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir