Anasayfa / Haber Arşivi / HRANT DİNK’İ SAYGIYLA ANIYORUZ!

HRANT DİNK’İ SAYGIYLA ANIYORUZ!

“İnsanım, demokratım” diyen herkesi 19 Ocak günü Hrant’ı anma etkinliklerine aktif katılmaya ve insanlık suçu soykırım zihniyetini lanetlemeye çağırıyoruz!

19 Ocak 2007, Hrant Dink’in katledilişinin 8. Yıldönümü! Sevgili Hrant’ı saygıyla anarken onu katleden zihniyeti lanetliyoruz.

Hrant’ı katleden zihniyetin halen açığa çıkartılmamış olması nedeniyle acıları ağırlaşarak devam eden kederli ailesinin acılarını paylaşır, metanet diliyoruz.

Hrant Dink’in katledilmesinde tetiği çeken zavallıların ötesinde esas katlettiren zihniyetin halen yargılanmamış olması, kederli ailesinin ve yaklaşan1915 soykırımının yıl dönümünde Ermeni halkının acılarına acı katmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “16 Türk devletinin” ordularını temsil eden askerle yabancı konukları kabul etmesi demek, Süryani, Ermeni, Rum, Kürt halklarına dönük soykırımların onayı demektir! Kürt meselesinde çözüm değil çözümsüzlüğün tescili demektir.

Türk rejimini, Anadolu ve Mezopotamya topraklarında Ermeni, Asuri-Süryani, Rum, Kürt halklarına karşı gerçekleştirmiş olduğu soykırımın sorumluluğunun kabulü ve gereklerini yerine getirmeye çağırıyoruz.

Kürdistan halkları ve siyasetini de Türk devletince gerçekleştirilen Asuri-Süryani, Êzidi ve Ermeni soykırımlarında ki rollerini cesurca sorgulamaya çağırıyoruz! Kürdistan komünistleri olarak bunu önemsiyoruz.

Soykırımın 100. Yıl dönümü dolaysıyla Hrant Dink şahsında “Ermeni halkı için ADALET!” talep etmeliyiz her yerde!

Hrant’ın katledilişinin yıldönümü olan 19 Ocak 2015 gününde, “insanım, demokratım, şovenizme karşıyım” diyen herkesi anma ve katledilişi lanetleme etkinliklerine katılmaya çağırıyoruz. Anma etkinlikleri bu yıl Ermeni soykırımının 100. Yıl dönümüne denk gelmesi nedeniyle daha bir anlam kazanıyor!

18-01-2015

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

 

 

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir