Anasayfa / Haber Arşivi / ESP EŞ GENEL BAŞKANI İLE SKM’YE DÖNÜK GÖZALTILARI KINIYORUZ!

ESP EŞ GENEL BAŞKANI İLE SKM’YE DÖNÜK GÖZALTILARI KINIYORUZ!

Yine keyfi gözaltılar ve yine kadınlara dönük yeni bir saldırı!

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) Sözcüsü Hatice Deniz Aktaş ile Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin aralarında bulunduğu çok sayıda kadın ev baskınlarıyla Balıkesir’de gözaltına alındılar.

Yasal, meşru parti ve kurum üyeleri olan ve çağrılmaları halinde savcılığa ifade vermeye gidecek kadınların polis baskınıyla gözaltına alınmalarını tamamen bir algı operasyonu olarak görüyoruz. Ev baskını ve gözaltıları kınıyoruz. Açık meşru siyaset yapan kadınlar serbest bırakılmalı.

Son aylarda kadınlara yönelik aralıksız sürdürülen polis baskınları ve gözaltıların esas nedeni; kadınlar başta olmak üzere AKP icraatlarına karşı sokakta, alanlarda devrimci demokratik muhalefet yapmalarından kaynaklandığı açıktır. Hükümete çağrımız; bu antidemokratik uygulamalar şimdiye kadar çözüm olmadığı gibi bundan böyle de çözüm olmayacaktır. Çözüm hak ve özgürlükler alanının genişletilmesindedir.

Başta demokratik, sosyalist olmak üzere herkesi onurlu bir gelecek adına güçlü tepkiler vermeye çağırıyoruz. Ancak; sokakta, alanlarda göstereceğimiz güçlü demokratik tepkilerle kabul edilemez durumları aşacağımıza inanıyoruz. 26.07.2020

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

QASIMLO’YU KATLEDEN SÖMÜRGECİ SİYASET BUGÜN DE KOORDİNELİ SÜRDÜRÜLÜYOR

Sömürgeci İran rejimi tarafından Avrupa’da kalleşçe katledilişinin 31. yılında PDK-İ lideri Dr. Qasımlo ile iki yoldaşını anıyor ve mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir