Anasayfa / Haber Arşivi / DİYARBAKIR BARO BAŞKANI TAHİR ELÇİ KATLEDİLDİ!

DİYARBAKIR BARO BAŞKANI TAHİR ELÇİ KATLEDİLDİ!

Halkımızın başı sağolsun!

Kederli ailesinin acısını paylaşıyoruz!

Elçi’yi katleden zihniyeti lanetliyoruz!

Tahir Elçi, halkımızın özgürlük mücadelesinin şehididir, halkımız onu daima anacaktır!

Elçi, kurşun izleriyle dolu tarihi Dört Ayaklı Minare önünde bir grup avukat ile savaş ve operasyonların durma çağrısını yaptığı sırada katledildi.

Elçi vurulmadan hemen önce, ensesine kurşun sıktıran zihniyetin sahiplerine seslenirken şu anlamlı çağrıyı yapıyordu; “Bu tarihi bölgede; birçok medeniyete beşiklik etmiş, ev sahipliği yapmış bu kadim bölgede; insanlığın bu ortak mekânında silah, çatışma, operasyon istemiyoruz. Savaşlar, çatışmalar, silahlar, operasyonlar bu alandan uzak olsun diyoruz”! Silahlara, çatışmalara “hayır” diye seslenirken silahla ensesinden vurup katlettiler! Elçi çatışmada öldürülmedi hedef alınarak katledildi.

Hükümet ve devlet yetkilileri, bir an evvel herkesin gözü önünde gerçekleştirilen bu suikastı yapanları bulup yargı önüne çıkarmalıdır. Yoksa Başbakan Davutoğlu’nun “bu olay mutlaka süratle açığa çıkartılacaktır” söylemi havada kalır.

Elçi’nin cenazesi Pazar günü saat 10:30’da Diyarbakır Barosu önüne götürülecek, ardından saat 13’te Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı’nda defnedilecektir. Herkesi, Elçi’nin son yolculuğuna uğurlamaya çağırıyoruz! Yarın hep birlikte Amed’te olalım. Barışı, özgürlüğü haykırıp savaşı lanetleyelim.

Diyarbakır valiliği katilleri bulup açığa çıkartacağına, bir kez daha Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağını ilan etti. Halkımızı sivil demokratik tepkisini kullanarak bu yasağa uymamaya çağırıyoruz!

28 – 11 – 2015

 Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir