Anasayfa / Haber Arşivi / DARBEYE HAYIR!

DARBEYE HAYIR!

Bu akşam belirli bir askeri ekipçe girişimde bulunulan ve halen tamamıyla etkisizleştirilemediği anlaşılan askeri darbeye hayır diyoruz.

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi olarak ilk elden şu noktaları halklarımızla paylaşıyoruz.

I – Yaşanan onca darbe pratiği göstermiştir ki her askeri darbenin ardından iki temel mesele ağırlaşmıştır: Halkımızın ulusal özgürlük meselesi olarak Kürdistan meselesi ve işçi, emekçilerin kurtuluş mücadelesi. Her darbe, ilk açıklamalarının aksine tankların namlularını Kürt halkına ve işçi sınıfına onların ilerici, devrimci dinamiklerine çevirmiştir. Bunlardan hareketle niteliği ve açıklanan sözde amaçları ne olursa olsun askeri darbeler çözüm değildir karşıyız. Halklarımızı darbeye, darbelere karşı durmaya çağırıyoruz.

II – Askeri darbeye karşı halkın ve sivil siyasetin yanı sıra polisin aktif güç olarak öne çıkması düşündürücü olup AKP iktidarının polis devletini güçlendirme yönelimine dayanak yapılabilir. Bu yönelime karşı durmalıyız.

III- Hükümet; darbeciler ve destekleyicilerini hedef alıp tutuklamaya yönelirken, iktidar muhalifi basın ve toplumsal dinamiklere yönelmemelidir, bu yönlü her adımın karşısında olacağız. 16.07.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu habere de bakabilirsiniz.

HALKIMIZ, DOSTLARI VE YAKINLARI TAHİR ELÇİ’NİN MEZARI BAŞINDAYDI!

Halkımız, dostları, yakınları bugün Tahir Elçin’in mezarının başındaydılar. Elbet daha kalabalık olmalıydı ama onca baskıya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir