Anasayfa / Haber Arşivi / ÇOK ÖZLEDİĞİMİZ, HEP ÖZLEYECEĞİMİZ TUNCAY YOLDAŞA!

ÇOK ÖZLEDİĞİMİZ, HEP ÖZLEYECEĞİMİZ TUNCAY YOLDAŞA!

Tuncay yoldaşı sonsuzluğa uğurladığımızdan beri ilk defa “aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümünde ailesi ve tüm yoldaşları olarak Tuncay Atmaca yoldaşın huzurundayız” diyemeyeceğimiz için çok üzgünüz. İnsanlığın başına bela olan bulaşıcı Koronavirüsünden dolayı ilk defa seninle buluşamıyoruz.

Ama hiçbir şey ne seni unutturmaya ne de gönüllerde bıraktığın devrimci, sosyalist izleri asla silemez, silemeyecektir de! Bir kez daha senin mücadele azminin, değerlerinin önünde sevgi ve saygıyla eğilirken, “tez zamanda buluşmak dileğiyle!” diyerek yanı başında olacağımızı ve hasret gidereceğimizi bilesin yoldaş! Her şeye, rağmen ailenin gerekli önlemleri alarak yanı başında olacaklarını bilmemiz bir nebze de olsa biz yoldaşlarını teselli etmiştir!

Kapitalist “uygarlığın” son nefesine kadar insanlığın başına bela olacağını sen de hepimiz de biliyoruz yoldaş. Covit-19 pandemisi kapitalizmin de katkılarıyla salgın hastalıkların en yıkıcısı olacağa benziyor. Zorunlu olarak evlere kapandığımız bu günlerde sanal olarak çıkardığımız Yurtsever Sosyalist İşçi Gazetesi’nde “virüsün de yükü işçinin emekçinin sırtında” başlığı altında işçi-emekçi kesiminin hallerini işlerken seni anımsamamak mümkün değildi yoldaş! Emek mücadelesinin bir neferi, Kürdistanlı bir komünist olan seni; “şuna eminiz ki, eğer bugün aramızda olsaydı bu işçi gazetesinin bayrağını en önde Tuncay yoldaş tutacaktı” diyerek senin yadsınamaz varlığını okurlarımızla paylaştık. 

“Yeni İşçi Sınıfı Hareketini Yaratmak” özgün bakışı altında ezberleri bozan fikirlerinle, arayışınla harmanlanan yazılarınla eminiz ki YSİ’de önemli paylaşımların olacaktı. Ama hiç önemli değil yoldaş! Geçmiş yazılarındaki önemli değinmelerin sanki bugüne açıklık getiriyormuşçasına YSİ sayfalarında yer aldığını, alacağını da bilesin!

Sevindirici yeni gelişmeleri sana taşımak ve hasret gidermek dileğiyle bekle bizi Tuncay yoldaş!

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

ÖLÜMSÜZ SURUÇ ŞEHİTLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ!

20 Temmuz 2015 günü Suruç Amara Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında yaşamdan koparılan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 33 gencimizin umutları, hedefleri, anıları ve mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyoruz. O sosyalist gençler halklar arası dayanışma köprüsünü güçlendirmek ve Kobanê’ye dokunmak, hissetmek umut ve mücadelelerine katkıda bulunmak için gidiyorlardı. Gençlerin umut ve hayallerini katlettiler. Lanetliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir