Anasayfa / Haber Arşivi / Bursa metal işçilerinin direnişini selamlıyoruz!

Bursa metal işçilerinin direnişini selamlıyoruz!

Türkiye ve Kürdistanlı tüm işçileri, emekçileri, devrimci dinamikleri metal işçilerinin direnişiyle dayanışmaya çağırıyoruz!

Metal sanayi işvereni her yıl kârına kâr katarken, işçilerin alım güçleri ise tersine her geçen gün zayıflıyor, ekonomik sosyal yaşam koşulları ağırlaşıyor. Üretimde esneklik, taşeronlaşma, düşük ücret ve üstüne üstlük Türk Metal gibi bir sarı sendika tarafından temsil edilmek… ilk akla gelen sorunlarının bazılarıdır. Türk Metal, kapalı kapılar ardından imzaladığı ve işçiye ağır ve düşük ücret koşullarında çalışmayı dayatan toplu iş sözleşmesiyle övünürken, işçiler haklı olarak gülünç bulup “kabul etmediklerini” belirttiler.

İşçiler öfkeliydi çıkış arıyorlardı derken dün akşam Renault’ta başlayan işçi direnişi, Tofaş ve Çoşkunözü ile büyüdü ve kısa sürede geniş bir işçi dayanışması ile sürüyor!

Metal işçilerinin haklı ve onurlu ekonomik-sosyal talepleri uğruna direnişi; Anadolu ve Kürdistan’da işçiler arasında heyecan yarattı. İşçilerin, ücretlilerin gözü kulağı Bursa metal işçilerinin direnişi üzerindedir. Kazanımları tüm işçilerin, hak ve özgürlüklerden yana herkesin kazanımı olacaktır. Direnişini üzerine “ne oluyor” diye ürkmeye başlayan işverenlerin de gözü kulağı Bursa metal işçisinin direnişinde. İşveren de bu direniş emsal oluşturacak diye korkuyor.

ÖSP; sermaye yanlısı sarı sendikacılığı lanetler, işçileri, emekçileri, devrimci demokratik kamuoyunu Bursa metal işçilerinin haklı direnişiyle dayanışmaya çağırır!

Kahrolsun kapitalizm!

Kahrolsun sendikal bürokrasi!

Yaşasın işçilerin mücadele birliği!

17-05- 2015

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

 

Bu habere de bakabilirsiniz.

HALKIMIZ, DOSTLARI VE YAKINLARI TAHİR ELÇİ’NİN MEZARI BAŞINDAYDI!

Halkımız, dostları, yakınları bugün Tahir Elçin’in mezarının başındaydılar. Elbet daha kalabalık olmalıydı ama onca baskıya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir