Anasayfa / Haber Arşivi / BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

16 Ekim sabah 05.00’te partimiz Genel Başkanı Sinan Çiftyürek yoldaş evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı, ev araması esnasında kişisel bilgisayarına ve cep telefonuna polislerce el koyuldu. 

Yoldaşımız gözaltı sonrası TEM Bağlar Karakolu’na götürüldü. Amed Newroz’unda, Kayyımlar sürecinde ve son olarak Rojava’ya yönelik işgal girişimine karşı yaptığı konuşmalardan hareketle Sinan yoldaş ‘Terör Örgütü Propagandası’ ile suçlanmaktadır. 

TEM’de alınan ifade sonrası savcılığa çıkarılmak üzere nezarette bekletilmektedir. Yoldaşımızın sağlık sorunları olduğu bilindiği halde, raporları sunulmasına rağmen yalnızca bir ifade işlemi için saatlerdir tutulmaktadır bu da yetmezmiş gibi yoldaşımız nezarette tutularak adeta sağlığına kast edilmektedir. 

Bu uygulamaları kabul etmediğimizi, Sinan yoldaş ve benzer durumlarda olan ülkedeki tüm insanlarımızın serbest bırakılması gerektiğini ve son süreçte yaygınlaşan siyasi soykırımlara karşı dik duracağımızı, baskılara asla boyun eğmeyeceğimizi kamuoyuna ve basına saygıyla duyururuz. 

Gözaltı sürecinde yanımızda yer alan parti, şahıs ve basın kurumlarımıza da partimiz adına teşekkür ederiz.

KÜRDİSTAN KOMÜNİST PARTİSİ – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Toplumun bütününü, kendimizi, doğru yönde tanıyıp şekillenmemize yön veren, canlı hayatı, doğayı toplumsal yararlılık lehine kavratarak yaşamı bizler için anlamlı hale getiren dünyanın hiç eskimeyecek en kutsal mesleği olan öğretmenlerimizin gününü şükran ve minnetle kutluyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir