Anasayfa / Haber Arşivi / BASINA ve KAMUOYUNA!

BASINA ve KAMUOYUNA!

Panel afişine Kürdistan kelimesi nedeniyle saldırı!

Ankara Kızılay Karanfil sokakta Panel afişi asan ÖSP’li gençler saldırıya uğradılar!

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi’nin 24 Şubat 2013 tarihinde düzenleyeceği “Değişim-Statüko Kıskacında Ortadoğu Ve Kürdistan” konulu panelin duyurusunu yapan afişi 15 Şubat 2013 günü akşam saatlerinde asan gençler, Kızılay’da ırkçı faşist esnafın saldırısına uğradılar. Saldırıda yaralanan Murat Uysal hastaneye götürüldü.

Saldırıyı kınıyoruz!

Devletin, hükümetin, basın ve muhalefetin Kürt meselesini barışçıl yollarla “çözmek” için harekete geçtikleri; yazılı ve görsel basında haftalardır meselenin nasıl da “barışçıl demokratik” yollarla çözümleneceğinin tartışıldığı; etrafın, sanatçılardan esnafa varana kadar halkın sürece nasılda “destek verdiği” ile dolup taştığı; devlet adına heyetlerin meselenin çözümü için İmralı ve Güney Kürdistan’a gidip geldiği bu günlerde, Kürdistan kelimesini içeren afişin asılması sırasında ÖSP’li gençler saldırıya uğruyorlar!

Halkın, saldırıyı yapan esnafın bir panel afişinde yazılı Kürdistan kelimesine bile tahammülü yoksa demokratik bir hak olan panel afişinde tek başına Kürdistan kelimesi yer alıyor diye bu saldırı nedeni oluyorsa, Ankara halkının sürece “desteği” üzerine düşünmek gerekir!

Saldırıyı kınıyor ve Ankara kamuoyunu demokratik tepki vermeye çağırıyoruz! (15-02-2013)

 Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP)

Bu habere de bakabilirsiniz.

HALKIMIZ, DOSTLARI VE YAKINLARI TAHİR ELÇİ’NİN MEZARI BAŞINDAYDI!

Halkımız, dostları, yakınları bugün Tahir Elçin’in mezarının başındaydılar. Elbet daha kalabalık olmalıydı ama onca baskıya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir