Anasayfa / Haber Arşivi / ANKARA’DA BARIŞA BOMBA ATILDI!

ANKARA’DA BARIŞA BOMBA ATILDI!

Ankara’da gerçekleştirilen “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” mitingine bomba ile saldırı oldu onlarca ölü, yüzü aşkın yaralı var!

Halkımızın, halklarımızın, özgürlükten, barıştan yana tüm güçlerin başı sağ olsun!

Bu alçakça katliamı lanetliyoruz! Bunu yapanlar er geç hesabını vereceklerdir.

İnsanlar miting alanında can havliyle ölü bedenleri kaldırmaya ve yaralıları hastaneye yetiştirme talaşındayken polis gazını yemeleri bir başka vahşi saldırganlıktır. Bunda hükümet sorumludur.

Tam da PKK 11 Ekim’de yani yarın “tek taraflı çatışmasızlık süreci”ni 15 Ekim’de ilan edeceğini kamuoyuna duyurmuşken; tam da Kürdistan ve Türkiye kamuoyu “akan kan nasıl durdurulur” arayışındayken.. Ankara’da DİSK, KESK, TMMOB ve TTB öncülüğünde “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi mitingine bombalı saldırı gerçekleştiriliyor. Eş zamanlı olarak Diyarbakır ise Sur ve Yenişehir ilçelerinde sokağa çıkma yasakları eşliğinde operasyon haberleri geliyor.

Demek ki, derin devlet silahların susmasını istemiyor!

Demek ki, aynı odaklar seçimlerin silahların gölgesinde yapılmasını istiyorlar!

Demek ki hükümet savaş ikliminde yapılacak seçimlerden medet umuyor ki onca istihbarat ve polis gücüne karşın Ankara’da gerçekleşen “Savaşa İnat, Barış, Hemen Şimdi” mitinginin gerekli güvenliğini almadı!

Demek ki, derin odaklar, önce Diyarbakır sonra Suruç’ta gerçekleştirdikleri katliam geleneğini sürdürerek seçimlere halkımızın, halklarımızın gerçek iradesinin yansımasını istemiyorlar!

Hükümet, bir an evvel bu alçakça katliamın failleri ile arka plandaki sorumlularını bulmakla sorumludur, yoksa zan altında kalacaktır.

Halkımızın ulusal özgürlük mücadelesi, Türkiye halklarının demokrasi ve emek mücadelesi bütün bu ağır saldırılara rağmen yoluna devam edecektir. Gerici ırkçı rejim ve hükümet bu yürüyüşü engelleyemeyecektir. 10-10-2015

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir