Anasayfa / Parti Açıklamaları / ROBOSKİ’Yİ DÖRDÜNCÜ YILINDA ANARKEN!

ROBOSKİ’Yİ DÖRDÜNCÜ YILINDA ANARKEN!

Halkımıza hergün yeni bir Roboski yaşatılıyor!

Bugün Roboski katliamının dördüncü yıldönümü! Bundan dört yıl önce 28 Aralık 2011’de çoğunluğu çocuk 35 insanımızın savaş uçaklarınca katledildiğinin yıl dönümü!

35 insanımızın anıları önünde saygıyla eğiliyor, onları unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı tekrarlıyoruz. Roboski davasının takipçisi olacağız. Onlar özgür Kürdistan’da hak ettikleri yerlerini alıncaya kadar; Türk rejimi 35 canın hesabını halklarımıza, uluslar arası kamuoyuna verene kadar…!

Roboski katliamının dördüncü yıldönümünde faili belli katliamın sorumluları halen yargı önüne çıkarılmadı. Bu katliamın üstü uyduruk gerekçelerle örtüldüğü için; geçmiş faili belli tüm dosyalar kapatıldığı için katillerin yeni katliamları gerçekleştirmesinde elleri güçlendirildi. Bunun içindir ki Cizre. Silvan, Kerboran, Sur’da her gün yeni bir Roboski halkımıza yaşatılıyor. Roboskiye yasal meşru anma etkinliklerine bile ya izin verilmiyor ya da müdahale ediliyor!

Roboski’yi unutma, unutmayalım!

Sur’a, Cizre’ye, Kerboran’a ses ver! 28-12-2015

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

KOBANÊ ZAFERİ 7. YILINDA

Kadını ve erkeğiyle Kobanê halkının, 134 günlük destansı bir direnişle IŞİD çetelerinin hezimete uğratıldığı 1 Kasım Kobanê Günü’nü 7. yılında da kutluyor ve selamlıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir