Anasayfa / Haber Arşivi / 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ: HALKIMIZA, HALKLARIMIZA KUTLU OLSUN!

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ: HALKIMIZA, HALKLARIMIZA KUTLU OLSUN!

1 Eylül Dünya Barış gününün; son yirmi beş yıldır savaşların aralıksız sürdüğü. Kitlesel katliamların yaşandığı, milyonların toprağından, evinden göçe zorlandığı, hatta canını kurtarmak için ülkesinden kaçmak zorunda bırakıldığı… tüm halklarımız için kalıcı barışa vesile olmasını diliyoruz.

Barışı, özgürlüğü, refahı Dünya’da ki tüm halklar, tüm ezilenler hak ediyor ama bugün barış ve adaleti en çok özleyen ve öyle ki iple çeken halkların başında, Kürdistan’ın merkezinde yer aldığı Afganistan-Ukrayna-Mısır üçgeninde ki halklar gelmektedir.

Savaş içerisinde savaşların yaşandığı, savaşın ağırlık merkezinin sürekli yer değiştirildiği, doğrudan savaşlar yerine vekalet savaşlarının sürdüğü, tarafların, karşıtların, cephelerin çizgilerinin net ve kalıcı olmadığı ve yirmi beş yıldır savaşların aralıksız yaşandığı bu üçgendeki halklar barışa, huzura hasret!

1 Eylül Dünya Barış günü; büyük acılar çeken tüm halklarımız için barışa vesile olsun!

1 Eylül Dünya Barış günü; bugün gerek işgalci rejimlerin gerekse IŞİD gibi yeni işgalcilerin saldırıları altında büyük acılar çeken halkımızın ulusal özgürlüğü yolunda yeni bir adım olsun!

1 Eylül Dünya Barış günü; dün köylerimizin bugün kentlerimizin yakılıp yıkılarak boşaltmaya zorlandığı Kuzey Kürdistan’da barış ve özgürlüğe vesile olsun!

Savaşa hayır!

Barışçıl demokratik çözüm için mücadeleyi yükseltelim.

01 – 09 -2015

ÖSP Genel Başkanı

Sinan Çiftyürek

 

Bu habere de bakabilirsiniz.

BEKTAŞ KESKİN (PİROĞLU) DEDE SONSUZLUĞA UĞURLANIYOR!

Siyasi mücadelesinde THKO ile başlayan Piroğlu, THKO’nun ayrışması sürecinde THKO – MB saflarında yer alarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir