Kürdistan’da siyaset yapan parti ve hareketler, HDP’den gelen seçim ittifakı teklifi kapsamında DBP ve DTK ile Diyarbekir’de yapılan görüşmeler sonucu, kendi yetkili kurullarında aldıkları karara binaen; DBP ve DTK ile Kürdistan Seçim İttifakı oluşturarak 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’ne HDP ile birlikte katılmayı kararlaştırmıştır.

Halkımızın Newrozu’u kutlu olsun, özgürlüğe ve barışa vesile olsun!

Süryani/Asuri, Ermeni, Çerkes, Türk, Arap, Fars gibi bölge halklarının Newroz’u kutlu olsun!

*Kürdistan, Türkiye ve Dünya’da emekçi kadınların 8 Mart’ı kutlu olsun! 

*Özgecan’ların şahsında tüm kadın cinayetlerini ve kadına şiddeti lanetliyoruz! Hükümeti İç Güvenlik Yasası değil, kadını koruyacak yasa çıkartmaya ve pratikte adım atmaya çağırıyoruz!

Yaşar Kemal; isyanların, destanların, türkülerin, masalların, dengbejlerin diliydi… Göçlerin sürgünlerin, ötekilerin sesiydi… 

Kürt dili başta olmak üzere halklarımızın anadillerini; özel, sosyal, siyasal ve kamusal alanda kısacası hayatın her alanında kullanmaya çağırıyoruz!

Libya’dan İtalya’ya ekmek kapısı için yola koyulanlara, Akdeniz bir kez daha mezar oldu; 300 ölü! Öyle ki her yıl binlerce insan aynı şekilde yaşamını yitiriyor, kimsenin kılı kıpırdamıyor!

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi, greve çıkan metal işçilerinin direnişini selamlar ve onurlu mücadelelerinin yanında olduğunu belirtir.

Eylül ayından beri IŞİD işgali altında bulunan ve halkımıza, halklarımıza büyük acılar yaşatan, daha da önemlisi genci, yaşlısı, kadını ile büyük can kayıplarına mal olan Kobanê kent merkezindeki işgal kırıldı.

Mahabad Kürt Cumhuriyeti, Kalıcı yeni Mahabad’ların kuruluşuna ışık tutsun!

“İnsanım, demokratım” diyen herkesi 19 Ocak günü Hrant’ı anma etkinliklerine aktif katılmaya ve insanlık suçu soykırım zihniyetini lanetlemeye çağırıyoruz!

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Antep İl Örgütü 11.01.2015 tarihinde (Pazar) parti binasında dayanışma kahvaltısı düzenledi.

Kederli ailesinin ve HDP camiasının başı sağ olsun!

Halkımız, halklarımız, emekten yana her kes için 2015 yılının barış, özgürlük ve demokrasi yılı olması dileğiyle!

 28 Aralık Pazar günü, Roboski’de çoğunluğu çocuk katledilen 34 insanımızın 3. yıldönümü. Kürt halkının, Kürdistan halklarının unutmadıkları, unutmayacakları büyük acı çektikleri gün!

Roboski katliamında yaşamını yitirenleri saygıyla anarken, katliamı lanetliyor ailelerine sabır diliyoruz.

19-26 Aralık 1978’de, planlanmış saldırı sonucu 150 civarında Kürt ve Kızılbaş insanımız yaşamını yitirdi. Maraş’ta insanlık tarihinin ağır katliamlarından biri yaşandı.

Çocuk ve sivil katliamını lanetliyoruz!

Tüm halklarımızı özelde de İslam inancında olan herkesi, Taliban’ın çocuk katliamını lanetlemeye çağırıyoruz!

2500 yıllık Pers hanedan geleneğini arkalamakla övünen İran yine idam vahşetiyle dünya basınının ve insan hakları kuruluşlarının gündemindeyken; Kürdistan Meclisi Beş Resmi Dil uygulamasıyla dünya basının gündemine girdi.

 Dünyada kadına yönelik şiddetin en yoğun yaşandığı coğrafyalardan birinde yaşıyoruz. Her gün televizyonda, radyoda, bir kadının sokak ortasında öldürüldüğü, bıçaklandığı ya da dövüldüğü haberini okumaktayız.

Mehmet Emin Ak amcayı kaybettik.

Aziz Mahmut Ak yoldaşın sevgili babası Emin amca uzun bir zamandan beri yaşadığı rahatsızlık sonucu yaşamını dün gece yitirdi.

1962 doğumlu olan İbrahim yoldaş genç denilecek yaşta aramızdan ayrıldı. Seni unutmayacağız, ulusal özgürlük ve sosyalizm davasında gözünüz arkada kalmasın!

        
 
Haber Arşivi
Hide Main content block

İletişim

  • Cumhuriyet Mah. Bayındır Sok. No: 6/12 Sıhhiye/ANKARA
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90312

Desteklenen Yayınlar