Mahabad Kürt Cumhuriyeti, Kalıcı yeni Mahabad’ların kuruluşuna ışık tutsun!

“İnsanım, demokratım” diyen herkesi 19 Ocak günü Hrant’ı anma etkinliklerine aktif katılmaya ve insanlık suçu soykırım zihniyetini lanetlemeye çağırıyoruz!

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Antep İl Örgütü 11.01.2015 tarihinde (Pazar) parti binasında dayanışma kahvaltısı düzenledi.

Kederli ailesinin ve HDP camiasının başı sağ olsun!

Halkımız, halklarımız, emekten yana her kes için 2015 yılının barış, özgürlük ve demokrasi yılı olması dileğiyle!

 28 Aralık Pazar günü, Roboski’de çoğunluğu çocuk katledilen 34 insanımızın 3. yıldönümü. Kürt halkının, Kürdistan halklarının unutmadıkları, unutmayacakları büyük acı çektikleri gün!

Roboski katliamında yaşamını yitirenleri saygıyla anarken, katliamı lanetliyor ailelerine sabır diliyoruz.

19-26 Aralık 1978’de, planlanmış saldırı sonucu 150 civarında Kürt ve Kızılbaş insanımız yaşamını yitirdi. Maraş’ta insanlık tarihinin ağır katliamlarından biri yaşandı.

Çocuk ve sivil katliamını lanetliyoruz!

Tüm halklarımızı özelde de İslam inancında olan herkesi, Taliban’ın çocuk katliamını lanetlemeye çağırıyoruz!

2500 yıllık Pers hanedan geleneğini arkalamakla övünen İran yine idam vahşetiyle dünya basınının ve insan hakları kuruluşlarının gündemindeyken; Kürdistan Meclisi Beş Resmi Dil uygulamasıyla dünya basının gündemine girdi.

 Dünyada kadına yönelik şiddetin en yoğun yaşandığı coğrafyalardan birinde yaşıyoruz. Her gün televizyonda, radyoda, bir kadının sokak ortasında öldürüldüğü, bıçaklandığı ya da dövüldüğü haberini okumaktayız.

Mehmet Emin Ak amcayı kaybettik.

Aziz Mahmut Ak yoldaşın sevgili babası Emin amca uzun bir zamandan beri yaşadığı rahatsızlık sonucu yaşamını dün gece yitirdi.

1962 doğumlu olan İbrahim yoldaş genç denilecek yaşta aramızdan ayrıldı. Seni unutmayacağız, ulusal özgürlük ve sosyalizm davasında gözünüz arkada kalmasın!

Yaşanan işçi cinayetlerinde işverenler sorumludur, dahası suçludurlar ama gerekli denetimleri yapmayan devlet-hükümet de sorumludur.

Gerekli denetimi yapmayan hükümetin tutumunu kınarken, pişkin bir tutumla olaya “doğal afet” olabileceği gözüyle bakan işverenin bu tutumunu ise lanetliyoruz.

Kobanê’de tehlike halen atlatılmış değil. IŞİD ile kentin her yerinde savaş sürüyor ama halen kentten sökülüp atılabilmiş değil.

Hükümeti, gündüz gözü ve dünyanın gözü kulağının Kobanê-Suruç üzerinde olduğu bugünlerde Suruç girişi Aligör’de işlenen bu cinayeti açığa çıkartmaya çağırıyoruz.

 

Kürdistan Yurtseverler Birliği ve tüm Kürdistanlıların başı sağ olsun!
Diyala’da ki saldırıyı lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaşıyoruz.

ÖSP geniş bir heyetle ikinci kez Suruç-Kobane sınırında incelemelerde bulundu.

Halkımız sokakları, meydanları terk etmeden, Kobanê kuşatmasına karşı haklı öfkesini sivil demokratik eylemlilikle sürdürmelidir. Şoven rejimin ve provokatörlerin böylesi süreçlerde her yerde iş başında olduklarını unutmadan, demokratik isyanına zarar verecek eylemlere fırsat vermemelidir.

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi heyeti bugün çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Suruç-Kobane sınırında gözlemlerde bulundu. ÖSP heyeti yaptığı kısa bir açıklama ile "tehlike adım adım kapıya yaklaşıyor" dedi.

        
 
Haber Arşivi
Hide Main content block

İletişim

  • Cumhuriyet Mah. Bayındır Sok. No: 6/12 Sıhhiye/ANKARA
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90312

Desteklenen Yayınlar