Gazze’de Filistin halkının evleri başlarına yıkılıyor!

Ölü sayısı 600’ü, yaralı sayısı birkaç bini geçti. Ama dünya basını İsrail’in 25’i bulan askeri kaybını “en ağır kayıp” olarak konuşuyor.

Bizler Özgürlük ve Sosyalizm Partisi olarak; Antep'te meydana gelen üzücü olayları şiddetle kınıyor, halkımızı Suriyeli mültecilerle daha fazla dayanışmaya çağırıyoruz.

I- ÖSP, Güney Kürdistan Hükümeti’nin bağımsızlık yönünde atacağı adımları destekleyecektir. 


II- Batı Kürdistan’a yönelik saldırılara karşı halkımızla dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz. 

 

III- ÖSP, Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkımızı sandık başına gitmemeye çağırıyor!

Devletin dışlayan, ayrımcılık dayatan, aşağılayan uygulamalarının da etkisiyle Alevi toplumuna dönük nefret söylemiyle içi içe “mahalle baskısı” halen devam ediyor. Halen Aleviler, özelde Kürt Kızılbaşlar, Türk-İslam sentezi kıskacında ikili asimilasyonla yüz yüze.

Halkımızı;

*Gölbaşı Harmanlı-Kalemkaş mevkiinde yapılması planlanan termik santrale HAYIR demeye çağırıyoruz!

Uyduruk mahkeme ve sonuçlarını tanımıyoruz, tanımayalım dava yeniden açılsın, itibarları iade edilsin! Onlar suçlu değil özgürlük savaşçılarıydılar ve bu yolda şoven rejimce katledildiler.

Bir süredir yakalandığı kanserden dolayı tedavi görmekte olan yoldaşımız, can dostumuz Mehmet Akyol’u kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, yoldaşlarına ve tüm dostlarına başsağlığı diliyoruz.

 

Emekçilerin, gençliğin, kadınların Türk rejiminin otoritesine, neo-liberalizme, yolsuzluğuna karşı ayağa kalkışmasının 1. yılını geride bıraktık.

Batı Kürdistan’da çetelerin halkımıza yönelik gerçekleştirdikleri katliamlara bir yenisi eklendi. 29 Mayıs günü, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 15 insanımız IŞİD çetelerince katledildi.

Em bang li we dikin ku hûn pirsgirêkên di navbera xwe de li ser bingeheke aşitiyane û demokratîk hel bikin.

Aranızda ki meseleleri barışçıl, demokratik ilişkiler temelinde çözmeye çağırıyoruz.

ÖSP; Çerkes halkının şahsında Kuzey Kafkas halklarının acısını paylaşır, soykırımı lanetler.

Nasıl ki Türk sistem partileri 1 Haziran’da Ağrı’da fiilen AKP etrafında birleşeceklerse, Kürdistan siyasal güçleri de Ağrı ve Norşin seçimlerinde Kürdistani bir tutumla BDP’yi desteklemelidir.

 

Kapitalist sömürü düzenini lanetliyoruz!

 

Soma Kömür İşletmeleri’nde yaşamını yitiren işçilerin ailelerine başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz!

Min li ser pirsgirêka PKK û PDK-ê du gotar nivîsîbûn û ji bo lihevkirinê min bang kiribû.

KDP ve Barzani’i siyaseti eleştirilebilinir, somutta hendek politikası doğru bulunmaz eleştirilir ancak “halkının Katili Barzani” denilmesi büyük talihsizliktir.

Savunduklarını Yaptılar, Yaptıklarını Savundular!

Yaşamlarında Terazinin Kefeleri, Eşit Ağırlıklıydı!

Halkımıza yönelik soykırımın 77. yıldönümünde yaşamını yitirenlerin anıları önünde saygıyla eğilir, acılarını acılarımız olarak paylaşırız.


Saldırıyı lanetliyor, Kürdistan halkına, YNK camiasına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, acılarını paylaşıyoruz.

2014 yılında Kürdistan’da ve tüm dünyada sermayenin sömürü ve baskı düzenini daha güçlü  lanetleyelim!.. Fabrikalarda, işyerlerinde sermayeye karşı yaratacağımız birliğimizi 1 Mayıs’ta alanlara taşıyalım!

        
 
Haber Arşivi
Hide Main content block

İletişim

  • Cumhuriyet Mah. Bayındır Sok. No: 6/12 Sıhhiye/ANKARA
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90312

Desteklenen Yayınlar