Anasayfa / Haber Arşivi / MUSTAFA KOÇAK YAŞAMINI YİTİRDİ!

MUSTAFA KOÇAK YAŞAMINI YİTİRDİ!

Adil yargılanma talebiyle 297 gündür ölüm orucunda olan Mustafa Koçak 24 Nisan sabahının erken saatlerinde yaşamını yitirdi. “Gizli Tanık” ifadesiyle hakkında müebbet verilen Mustafa Koçak 28 yaşında bir gençti,  adalet talebi yerine getirilmesi için günlerce verdiği mücadelede gencecik bedeni 28 kiloya kadar düşmüştü.

Mustafa Koçak’ın anısı önünde saygıyla eğiliyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Ailesi ve sevenleri defalarca “Mustafa Ölüyor Talebi Karşılanmalı” şeklinde Adalet Bakanlığı’na çağrılar yapmasına rağmen devlet kurumları hiçbir çağrıya cevap vermedi.

Yargı kurumunun, siyasal baskı aracına dönüştürüldüğü günümüzde bir gencimizi daha yitirdik, içeride İnfaz Paketinin eşitsiz uygulanması sonucunda tahliye edilmesi gereken on binlerce tutuklu ve hükümlü siyasi tutsak bulunuyor.

Zaman geçirmeden, insanlarımız ölmeden tüm siyasi tutsaklar serbest bırakılmalıdır.

Tutsakların talepleri bizlerin de talebidir. İnfaz paketi, başta hastalar, yaşlılar ve hamile kadınlar olmak üzere kademe kademe tüm siyasi tutsaklar için hayata geçirilmelidir.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

ÇARŞEMA SOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Ezidi halkımızın kutsal Çarşema Sor Bayramını kutluyoruz!

Ezidi halkımızca 15 Nisan'da kutlanacak olan Çarşema Sor Bayramı; Miladi takvime göre her yılın Nisan ayının 13’ünden sonrasına denk gelen ilk Çarşamba gününe verdikleri addır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir