Anasayfa / Haber Arşivi / MURAT YAMAN YOLDAŞ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

MURAT YAMAN YOLDAŞ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

Genç yaşlarda özgürlük ve sosyalizm mücadelesi saflarındaki yerini alan ve elim bir trafik kazası sonucu çok genç yaşta aramızdan ayrılıp ebedileşene kadar mücadele alanlarını terk etmeyen Murat Yaman yoldaşımızı bugün bir kez daha anıları önünde saygıyla eğilerek minnet ve şükranla anıyoruz.

Malatya’ya bağlı Doğanşehir ilçesi köylerinden Kel Halil Köyünde 4 Nisan 1965 yılında doğan Murat yoldaşımız; dayıları da olan, TKEP-KKP saflarında muazzam bir devrimci önderlik kimliği içinde komünist bir mücadelenin de sürdürücüleri olan Hüseyin ve Mehmet Elmas yoldaşlarımızın izinden yürüyerek daha genç yaşında devrimci mücadele saflarındaki yerini alır.

Devrimci mücadelenin sertleştiği, rejimin azgın saldırılarını fütursuzca, gaddarca arttırdığı en zor günlerde dahi alanları terk etmeyen bir sorumluluk bilinciyle davranan Murat yoldaş 1991 yılında ki ayrılıktan sonra KKP taraftarlarıyla birlikte kavgayı açık meşru mücadele zeminlerine taşıdı. Yoldaşımızı kendi köyüne yakın bir yerde 10 Mart 2017 yılında elim bir trafik kazası sonucu yitirdiğimizde partili mücadele yükümüzü ÖSP Merkez Disiplin Kurulu üyesi olarak paylaşanımızdı.

Dayı-yeğen ilişkisini yoldaşlık ilişkisine dönderdiği ve çok sevdiği Hüseyin ve Mehmet Elmas yoldaşlarımız arasında ebedi istirahatını sürdüren Murat Yaman yoldaşımızı mücadelemizde yaşatarak unutmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz!

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

21 Ê SIBATÊ ROJA ZIMANÊ ZIKMAKÎ YA CÎHANÊ JI HEMÎ GELÊN ZINDÎ RE PÎROZ BE.

Ziman tenê ne ragihandin e, ew di eynî demê de yek nasname ye. Eydê yek erdnîgariyê û hebûniya yek neteweyî ye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir