Anasayfa / Haber Arşivi / DEVRİMCİ MÜCADELENİN BİR EMEKTARI: LÜTFİYE GÖKTAŞ!

DEVRİMCİ MÜCADELENİN BİR EMEKTARI: LÜTFİYE GÖKTAŞ!

Komünist çınar Mirali Göktaş yoldaşın sevgili eşi ve emektarı Lütfiye yoldaşın aramızdan ayrılışının 17. yılında kendisini sevgi saygıyla anıyoruz. Lütfiye yoldaş, 29 Kasım 2002’de sonsuzluğa göçetmişti.

Malatya’da 1970’lerde devrimci bir ailenin yükünü omuzlamak kolay değildi. Lütfiye yoldaş bunu yaşadığı sürece yani yaşamı boyunca yaptı. Onca gelip gideni yasadışı koşullarda ağırladı.

Mirali Göktaş yoldaş iki kez peş peşe cezaevine düştüğünde hem Miri ve yoldaşlarını cezaevinde yalnız bırakmamak hem ayrıca eve bakmak gibi zor bir işin altından kalkmıştı Lütfiye yoldaş.

Lütfiye yoldaş mücadelemizde yaşayacak!

28.11.2019

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

EBDULHEMÎD HECÎ DERWÊŞ ÇÛ DER DILOVANÎYA XWE!

Sekreterê Partiya Demokrata Pêşverû Ebdulhemîd Hecî Derwêş çû ser dilovanîya xwe. Siyasetmendarê Kurd bi Osman Sebrî û Niwêran ra Partiya Demokrata Kurd ava kir. Sala 1990 wekê endamê parlemana Sûrîye hate hilbijartin. Destpêka ENKS'ê da wekê partî cîh girtin. Di 25.11.2015an de jê ENKS'ê vekişiyan. Çend caran daxwaza lehevhatina TEV-DEM û ENKS kir. Dilê wî her dem wekê her Kurde kî yekîtiya Kurdan daxwaza wî a sereke bû.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir