Anasayfa / Haber Arşivi / AVNİ DOĞAN GÖKOĞLU YOLDAŞ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

AVNİ DOĞAN GÖKOĞLU YOLDAŞ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

Reş yoldaşımızı; kapitalist sermaye düzenini ulusal ve toplumsal bir devrimle değiştirme hedefiyle atıldığı siyasal mücadele sürecinde yitirişimizin 47. yılında da minnet ve şükranla anıyoruz!

Yoldaşlarının ona Reş, bulunduğu yerin halkının ise derin bir saygıyla Avni Beg ismiyle seslendiği Avni Doğan Gökoğlu; gerek yaşamı ve gerekse de siyasal mücadele sürecindeki kararlı duruşu ve kişiliği ile dengbejlerin adına destan düzdüğü bir halk önderidir.

Urfa’ya bağlı Suruç İlçesi’nin sınıra yakın Êlsiz Köyü‘nde dünyaya gelen Avni Gökoğlu Şedadî aşiretinin ileri gelenlerinden birisi olmasına rağmen halktan biri gibi yaşaması, davranması nedeniyle unutulmaz şahsiyetler arasındaki yerini almıştır.

Sosyalist kimlikli Kürt bir devrimcisi olan Reş yoldaş ilk olarak DDKO saflarında başlayan mücadele sürecini THKO’yla devam ettiriken Urfa ile Suriye sınırında 2 Mayıs 1973 yılında jandarma ile girdiği çatışmanın sonrasında ölümü yoldaşlarının ve halkının yüreğinde derin yaralar açmıştı.

Anısı önünde saygıyla eğildiğimiz Avni Gökoğlu, namıdiğer Reş yoldaşımızı ulusal özgürlük ve sosyalizm mücadelesinde adını daima yaşatmaya devam edeceğiz!

03.05.2020

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu habere de bakabilirsiniz.

ARTIK YÜZLEŞME VE BARIŞMANIN ZAMANIDIR!

105’nci yılında da Ermeni halkına yaşatılan soykırımı ve sorumlularını lanetliyoruz!

Halklarımızın “Damdan düşen damdan düşenin halini bilir” şeklinde ünlü bir deyimi vardır. Bir ulusun kendi devletini kurma amacıyla diğer halkları eritmeye, kendi gibi düşünmeye zorlaması temelinde ret ve inkârını hala yaşayan Kürd halkı olarak, Ermeni halkımızın 1915 yılında yaşadığı acıların, karşılaştıkları zulmün içlerinde oluşturduğu yıkımı en iyi biz biliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir